Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone... Genowefa Grabowska: Jaka suwerenność? » Kto wygrał w samorządach, dlaczego relokacja migrantów niczego nie rozwiąże, jakie CV powinien mieć ... Liberał na etacie w Brukseli - Lewandowski w interesie Ukrainy » Janusz Lewandowski, pierwszy przewodniczący Kongresu Liberalno-Demokratycznego, minister prywatyzacj... Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi...
Lechia skromnie pokonała na Polsat Plus Arena Polonię Warszawa 1:0

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

altI LIGA FORTUNA
Dwójka trójmiejskich liderów nadal przewodzi I-ligowym rozgrywkom. Z tą małą korektą, iż już nie samodzielnie. Tym razem Arka na własnym boisku potknęła się z opolską Odrą. Dzięki temu, po pewnym zwycięstwie Lechii z Zagłębiem jest ona samodzielnym liderem tabeli.
Na gdańskim stadionie po raz pierwszy od długiego czasu na trybunach zasiadło ponad 8 tys. widzów. I to jest pozytywna tendencja zachowań na gdańskim obiekcie. Jeśli drużyna Szymona Grabowskiego nie zwolni tempa to zapewne ta tendencja rosnącej frekwencji nie ustanie i 11 maja podczas ostatniego meczu sezonu w Gdańsku Lechia - Arka być może organizatorzy będą zmuszeni do otwarcia górnego poziomu amfiteatru i mecz oglądać będzie kilkanaście tysięcy ludzi? Jeśli tak się stanie świadczyć to będzie o tym, że zawita w Gdańsku ekstraklasowa atmosfera, która od lipca stanie się codziennością...
Teraz przerwa na mecze różnych reprezentacji piłkarskich aż sześciu zawodników Lechii opuszcza klub i udaje się do swoich reprezentacji (Polski, Ukrainy, Szwecji i Australii). Powrócą dopiero 28 marca na 4 dni przed kolejnym meczem ligowym z Odrą Opole. Pozostaje nadzieja, że lechiści wrócą w pełni zdrowia i 3 dni będą wystarczające do przygotowania do meczu.

Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 4:0 (1:0). Widzów: 7824.
Bramki: Tomasz Neugebauer 27 (k), Camilo Mena 50, William Rémy 59 (s), Łukasz Zjawiński 90.
Lechia: Sarnawskyj - Piła (86 - Bugaj), Chindriș (81 - Guého), Olsson, Kałahur - Mena, Żelizko (70 - D'Arrigo), Kapić, Neugebauer, Chłań (81 - Sezonienko) - Bobček (70 - Zjawiński).
Żółte kartki: Zjawiński - Sokół. Sędziował: Piotr Rzucidło (Warszawa).

Arka Gdynia - Odra Opole 2:2 (1:1). Widzów: 5797.
Bramki: Michał Marcjanik 43 (k), Przemysław Stolc 82 - Jiří Piroch 8, Rafał Niziołek 74 (k).
Arka: Lenarcik - Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Gojny - Gaprindaszwili, Gol, Milewski (75 - Turski), Adamczyk (65 - Sidibé), Skóra (57 - Lipkowski) - Czubak.
Żółte kartki: Gaprindaszwili, Adamczyk - Spychała, Czapliński, Piroch. Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock).
Żółtą kartką został także ukarany rezerwowy zawodnik gości - Piotr Żemło.

II LIGA E-WINNER
Wreszcie udana kolejka dla pomorskich drużyn. 2 zwycięstwa i 1 remis to dobry bilans, zważywszy, że ten remis był z liderem tabeli.
Na uwagę zasługuje cenne zwycięstwo elblążan na Śląsku. Jak widać w II-ligowej tabeli dwa nasze zespoły: Chojniczanka i Radunia Stężyca do końca sezonu powalczą o awans do I ligi, a Olimpia Elbląg może być spokojna o ligowy byt.

Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0). Widzów: 642.
Bramka: Hide Vitalucci 87.
Chojniczanka: Primel - Szymusik, Goliński, Edmundsson, Banach (76 - Kolesár) - Kozina (76 - Firmino), Paprzycki (34 - Szczepanek), Nowacki, Szumilas (60 - Vitalucci), Prałat (59 - Raburski) - Šabala.
Żółte kartki: Goliński - Kośmicki. Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).

Radunia Stężyca - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (0:1). Widzów: 205.
Bramki: Wojciech Łuczak 50 (k) - Jonathan Júnior 42.
Radunia: Tułowiecki - Zwoźny, Dejewski, Kurtović, Straus - Kwiatkowski (70 - Spătaru), Czajkowski, Zieliński (90 - Bogusławski), Łuczak (71 - Mularczyk), Mršić (60 - Słomka) - Biskup.
Żółte kartki: Dejewski, Biskup, Tułowiecki, Zwoźny - Kozajda, Madembo. Czerwone kartki: Michał Biskup (76. minuta, Radunia, za drugą żółtą), Tomasz Dejewski (89. minuta, Radunia, za drugą żółtą). Sędziował: Radosław Trochimiuk (Ciechanów).

GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) - Olimpia Elbląg 1:2 (0:1). Widzów: 929.
Bramki: Michał Bednarski 53 (k) - Adam Żak 22 (k), Jakub Sangowski 58.
­Olimpia: Witan - Sarnowski, Szczudliński, Mruk, Filipczyk -Sangowski (74 - Jóźwicki), Kuczałek, Danilczyk, Famulak (83 - Gabrych), Stefaniak (70 - Bartoś) - Żak (83 - Jacenko).
Żółte kartki: Boruń, João Guilherme - Mruk, Sangowski, Stefaniak, Szczudliński, Gabrych. Czerwona kartka: João Guilherme (90. minuta, Jastrzębie, za drugą żółtą). Sędziował: Albert Różycki (Łódź).

III LIGA GRUPA 2
Wygrała Gedania i Cartusia. KP Starogard w dalszym ciągu "zmierza" do dna tabeli.
Bardzo wyrównany pojedynek stoczył w Luzinie beniaminek ze zdecydowanym liderem tabeli. Minimalna porażka świadczy o twardym oporze jaki postawił Wiked liderowi.
W Czarnkowie zaczęło się źle dla Gedanii. Jeszcze do 64 minuty gdańszczanie przegrywali. Na szczęście w ciągu 20 minut biało-czerwoni wyprowadzili zespół na prowadzenie i po raz pierwszy w tym roku wrócili do Gdańska z 3 punktami.

Kolejka 21 - 16-17 marca
KP Starogard Gdański - Sokół Kleczew 0:3 (0:0).
Bramki: Michał Grobelny 62, Kacper Janiak 64, Kamil Chiliński 81.

Wikęd Luzino - Świt Skolwin (Szczecin) 0:1 (0:1).
Bramka: Robert Obst 50.

Noteć Czarnków - Gedania Gdańsk 1:2 (0:0).
Bramki: Wiktor Kacprzak 53 (k) - Filip Sosnowski 64, Marek Niewiadomski 84.

Cartusia Kartuzy - Stolem Gniewino 1:0 (1:0).
Bramka: Piotr Gryszkiewicz 14 (k).
Mecz rozegrany był w Sopocie.

Pogoń II Szczecin - Pogoń Nowe Skalmierzyce 2:0 (1:0).
Bramki: Adam Frączczak 28, Kamil Jakubczyk 49.

Unia Swarzędz - Błękitni Stargard 3:0 (1:0).
Bramki: Tymoteusz Klupś 43, Adam Borucki 79, Adrian Laskowski 89 (k).

Flota Świnoujście - Zawisza Bydgoszcz 0:3 (0:2).
Bramki: Patryk Urbański 6, 71 (k), Jakub Bojas 27.

Unia Solec Kujawski - Vineta Wolin 0:1 (0:0).
Bramka: Radosław Śledzicki 72.

Elana Toruń - Polonia Środa Wielkopolska 2:3 (1:2).
Bramki: Jay Jaskólski 11, Maciej Rożnowski 80 (k) - Jędrzej Drame -2 (23, 57), Michał Walczak 44.

IV LIGA POMORSKA
Jaguar, który kroczył "od zwycięstwa do zwycięstwa" znów nie dał rady Pomezanii Malbork. Porażka spowodowała zmniejszenie przewagi do 2 punktów nad konkurentem do awansu - Gryfem Słupsk.
W dwóch pierwszych meczach rundy rewanżowej konto malborskiej Pomezanii powiększyło się tylko o punkt (porażka 2:4 z Bałtykiem Gdynia i remis 2:2 ze Spartą Sycewice). A w sobotę przyszło jej się zmierzyć z Jaguarem Gdańsk, niepokonanym od 19 sierpnia 2023 roku (porażka z Gryfem Słupsk). Gdańszczanie do 16 marca br. przegrali tylko dwa spotkania, w tym z Pomezanią Malbork 0:2 na jej boisku. Podopieczni trenera Pawła Budziwojskiego znów znaleźli patent na kandydata do awansu do III ligi, pokonując go tym razem 5:2.
- Często mówiłem, że jesteśmy nieobliczalnym zespołem. Niektórzy za szybko nas skreślili po tych dwóch ostatnich nieudanych meczach z Bałtykiem i Spartą. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze, Jaguar nie stworzył sobie żadnej stuprocentowej sytuacji, za to my objęliśmy prowadzenie po koronkowej akcji – mówił po meczu trener Budziwojski.­­­­­
- Chłopakom należy się wielki szacunek, bo podnieśli się po słabszych spotkaniach. Bohaterem meczu był Konrad Nędza, który wszedł w pierwszej połowie za kontuzjowanego Mateusza Latkiewicza. Mateusz niefortunnie upadł na bark – relacjonował szkoleniowiec. - Chciałbym też bardzo podziękować kibicom, którzy są z nami na dobre i na złe. Nawet jeśli mamy gorsze momenty, jeżdżą za nami, poświęcając swój czas, który mogliby spędzać w domu z rodziną.

Jaguar Gdańsk - Pomezania Malbork 2:5 (0:1).
Bramki: Bartłomiej Kula (71), Raul Chojnacki (72) - Tomasz Grabowski (30), Konrad Nedza - 3 (66, 68, 90+1), Sebastian Dziadkowiec (90+3).

Bałtyk Gdynia - Gedania II Gdańsk 4:2 (2:1).
Bramki: Igor Jankowski (15), Szymon Rychłowski (23), Maksym Demianchuk (63), Igor Jankowski (75) - Mateusz Chętnik (10), Bartosz Bławat (62).

Radunia II Stężyca - Supra Kwidzyn 1:3 (1:0).
Bramki: Jakub Rendzio (44) - Jacek Gretkowski (60), Dariusz Staniaszek (70), Przemysław Lewandowski (88).

Anioły Garczegorze - Arka II Gdynia 1:2
Bramki: Michał Choszcz (32) - Jakub Piotrowski (59), Kimi Szwajcer (90+2).

Start Miastko - Pogoń Lębork 2:2 (1:1).
Bramki: Krzysztof Bryndal (17), Jakub Narodzonek (89) - Błażej Siłkowski (38), Mateusz Dampc (53).

Sparta Sycewice - Grom Nowy Staw 0:2 (0:1).
Bramki: Norbert Hołtyn (2), Mateusz Borowski (55).

Gryf Słupsk - Gryf Wejherowo 2:0 (1:0).
Bramki: Dawid Więckowski (45), Andrzej Łyszyk (90).

GKS Kolbudy - MKS Władysławowo 0:0.
Chojniczanka II Chojnice - Powiśle Dzierzgoń 3:0 (
Bramka: Jakub Żywicki (12), Alef Miraildes Firmino Dos Anjos (32), Jakub Romanik (75).

Najlepsi strzelcy IV ligi:
1. Mateusz Borowski (Grom Nowy Staw) - 15,
2. Robert Wesołowski (Pomezania Malbork) - 10,
3. Igor Jankowski (Bałtyk Gdynia), Paweł Czychowski (Jaguar Gdańsk), Przemysław Płotka (Jaguar Gdańsk), Damian Wojda (Pogoń Lębork) wszyscy po 9 goli,
4. Andrzej Łyszyk (Gryf Słupsk), Janusz Surdykowski (Jaguar Gdańsk), Fabian Słowiński (Gryf Słupsk) wszyscy po 8 bramek.