W hali Szkoły Podstawowej nr 42 rozegrano finały "Konkursu 50 - Tysięcy". W rywalizacji klas I zwyciężyła SP 81, wśród klas drugich najlepsza była SP 42, a wśród klas III pierwsze miejsce zajęła SP 79. Organizatorem zawodów był Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej.
W zawodach wystartowały po 4 zespoły reprezentujące klasy I, II i III składające się z 6 dziewcząt i 6 chłopców (+ ewentualnych 3 rezerwowych). Zawody oraz punktacja prowadzone były oddzielnie dla klas I, II i III. W każdej kategorii rywalizacja toczyła się w pięciu zabawach.
Wszystkie zabawy ruchowe konkursu 50-tysięcy odbywały się na odcinku 12 (klasy I), 14 (klasy II) i 18 (klasy III) metrów (start-półmetek) z wyjątkami wynikającymi ze specyfiki zabaw.
Do każdej zabawy szkoła wystawiała po 4 dziewczęta i 4 chłopców. Każde ze zgłoszonych dzieci musiało uczestniczyć w co najmniej 1 zabawie.
Podczas konkurencji dzieci były ustawione naprzemiennie (dz.-ch.-dz....-ch.).
We wszystkich rundach "Konkursu 50 Tysięcy" wzięło udział około 1500 uczniów klas I-III gdańskich szkół podstawowych. Dla najlepszych nagrody ufundowało Loopy's World.
Wyniki
Klasy I
1. SP 81 - Magdalena Curyło, Maria Dadci, Milena Żołnowska, Joanna Szymańska, Amelia Gierszewska, Maja Kriesel, Damian Smok, Ksawery Bonk, Jan Szteler, Jakub Bieniarz, Piotr Jankowiak, Igor Wilk
2. SP CET - Małgorzata Butek, Kacper Dobek, Kacper Jesionowski, Filip Łącz, Pioter Maśka, Zuzanna Pawlik, Dominika Przybył, Klara Werbińska, Robert Lewandowski, Maksymilian Pietrzykowski, Marta Sztyba, Konrad Zientkiewicz
3. SP 42 - Aleksndra Gawor, Kornelia Jóźwiak, Paulina Pobłocka, Iga Surma, Milena Balcerowska, Maja Gontarczyk, Hanna Skiba, Wiktor Jankowski, Adrian Lach, Dawid Gappa, Franiszek Grygiel, Natan Surma, Krzysztof Jórzak, Tymon Łaszewski, Michał Śliwiński
4. SP 77 - Tomek Tudies, Piotr Kot, Kuba Tetyk, Mateusz Ckabara, Michał Falkin, Adrian Kucewicz, Weronika Markiewicz, Olimpia Leibachang, Amelka Wasil, Kalina Ługowska, Natalka Wilkowska, Lidia Pieńkowska
Klasy II
1. SP 42 - Adam Krupiński, Adam Kuszczak, Łukasz Brząkowski, Łukasz Nowak, Olek Janik, Jakub Grynder, Malwina Pecław, Zuzanna Połomska, Vanessa Drążek, Sara Poppe, Paulina Plewa, Vanessa Gleinert
2. SP 77 - Jeremi Przybył, Kuba Wolitek, Bartek Bromirski, Kuba Wojszwiłło, Mateusz Durczak, Aleksander Dodig, Daria Chyb, Weronika Wołkowika, Klaudia Kryszewska, Aleksandra Rekowska, Kinga Ługin, Basia Czajka
3. SP 80 - Zuzanna Byc, Nazari Kovalyschyn, Adam Litwin, Aleksandra Szczelje, Weronika Jasionek, Paulina Pawelska, Roksana Bal, Marta Płocharczyk, Maja Brodowska, Maciej Rutkiewicz, Kajetan Grzelik, Piotr Świąder, Dawid Krzesiński, Kuba Palempa
4. SP 79 - Natalia Giruć, Kornelia Kosińska, Milena Kugiel, Marianna Mamiła, Nina Penar, Ola Ambroziak, Patrycja Janke, Ola Marcińska, Weronika Marszałkowska, Weronika Dobosz, Jagoda Gajewska, Adela Lewandowska, Ula Wesołowska
Klasy III
1. SP 79 - Maria Wilczarska, Dominika Dederowska, Sandra Kępka, Natalia Bujko, Natalia Pieczka, Amelia Białecka, Natalia Mirewicz, Kamil Ellwardt, Adrian Pawelczyk, Krystian Czaja, Grzegorz Alwasiak, Kamil Drabiński, Kevin Szulc
2. SP 42 - SP 42 - Magda Błaszczak, Karolina Chojka, Lena Siódmiak, Nila Grabowska, Barbara Pączek, Barbara Mrozowska, Beata Bugaj, Piotr Gruszczyński, Jakub Nicgorski, Kacper Teichert, Kacper Michalczyk, Jakub Zabrocki, Paweł Przybysz, Szymon Wasilewski.
3. SP16 - Julia Skalij, Oliwia Krawczyk, Ewelina Kozłowska, Paulina Piotrowska, Matyna Połom, Kinga Mełnicka, Bartłomiej Kałduński, Wiktor Raczyński, Nikodem Stor, Nikodem Bełej, Artur Gromatowski, Fabian Stępień
4. SP 1 - Dominika Janicka, Marta Krause, Julia Pelplińska, Amelia Maciejewska, Oliwia Dziatko, Zuzia Dąbrowska, Łukasz Gaweł, Tymek Stabek, Jasiek Kochanowski, Bartek Łukaszewicz, Paweł Nowak, Dominik Lewandowski
Wyniki zawodów o miejsca 5-8
Klasy I
SP 80 - 15 pkt (V miejsce)
SP 79 - 8 pkt (VI miejsce)
SP 39 - 7 pkt (VIImiejsce)
SP 1 - nie brała udziału
Klasy II
SP 19 - 17 pkt.(V miejsce)
SP 85 - 16 pkt.(VI miejsce)
SP 12 - 9 pkt.(VII miejsce)
SP 39 - 8 pkt.(VIII miejsce)
Klasy III
SP 12 - 17 pkt.(V miejsce)
SP 92 - 15 pkt.(VI miejsce)
SP 39 - 10 pkt.(VII miejsce)
SP 81 - 8 pkt.(VIII miejsce)
Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz
- 04/02/2015 06:41 - Hiszpania służy Lechii
- 04/02/2015 06:37 - Futsaliści znów pod kreską
- 02/02/2015 21:28 - Ostre strzelanie Lechii z hiszpańskim IV-ligowcem
- 01/02/2015 17:38 - Trefl rozbity przez "Akademików"
- 31/01/2015 21:22 - Lotos Trefl zdobył Lubin
- 30/01/2015 20:36 - Dzikowski: nasz cel to pierwsza czwórka drugiej ligi
- 29/01/2015 19:59 - Anna Rybicka: Sport dał mi wszystko
- 29/01/2015 19:50 - Marcel Szymko: Nigdy się nie poddaję
- 29/01/2015 12:11 - Mistrzynie Rumunii rywalkami PGE Atomu Trefl w ćwierćfinale Pucharu CEV
- 28/01/2015 18:06 - Lotos Trefl pokonał Transfer i zagra w półfinale Pucharu Polski