W wyborach samorządowych wybraliśmy 34 radnych do Rady Miasta Gdańska. Mandaty radnych przypadły trzem ugrupowaniom: Koalicja Obywatelska - 16, PiS - 12 i komitet Wszystko dla Gdańska Adamowicza - 6.
Żadnego radnego nie udało się wprowadzić do rady ruchom miejskim Lepszy Gdańsk i Gdańsk Tworzą Mieszkańcy.
W składzie rady zajdą zmiany, które zależą od wyników II tury wyborów prezydenckich, w której zmierzą się Kacper Płażyński i Paweł Adamowicz. Miejsca zwolnią wygrany oraz kandydaci na jego zastępców. Zastąpią ich kolejne osoby z najlepszym wynikiem na liście.
Z radnych poprzedniej kadencji do Rady Miasta nie zostali wybrani: Anna Kołakowska, Piotr Walentynowicz, Żaneta Geryk, Łukasz Hamadyk, Marek Bumblis, Adam Nieroda, Wojciech Błaszkowski, Dorota Dudek, Wojciech Stybor, Jacek Włodzimierz Teodorczyk.
Pięcioro radnych nie kandydowało ponownie: Beata Wierzba, Anna Wirska, Mariusz Andrzejczak, Magdalena Olek, Piotr Czauderna
Radni Miasta Gdańska 2018-2023
Okręg nr 1 (Brzeźno, Nowy Port, Letnica, Przeróbka, Stogi, Krakowiec-Górki Zachodnie, Wyspa Sobieszewska, Rudniki, Olszynka, Orunia-Św. Wojciech-Lipce)
Koalicja Obywatelska: Cezary Śpiewak-Dowbór, Lech Kaźmierczyk
PiS: Waldemar Jaroszewicz, Andrzej Skiba
Wszystko dla Gdańska: Beata Dunajewska
Okręg nr 2 (Śródmieście, Chełm, Ujeścisko-Łostowice)
Koalicja Obywatelska: Bogdan Oleszek, Kamila Błaszczyk, Mateusz Skarbek
PiS: Kacper Płażyński, Kazimierz Koralewski, Joanna Cabaj
Wszystko dla Gdańska: Paweł Adamowicz, Aleksandra Dulkiewicz
Okręg nr 3 (Aniołki, Siedlce, Wzgórze Mickiewicza, Suchanino, Piecki-Migowo, Jasień)
Koalicja Obywatelska: Piotr Borawski, Beata Jankowiak, Anna Golędzinowska
PiS: Piotr Gierszewski, Przemysław Malak
Wszystko dla Gdańska: Piotr Dzik
Okręg nr 4 (Młyniska, Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Strzyża, Brętowo)
Koalicja Obywatelska: Emilia Lodzińska, Krystian Kłos
PiS: Karol Rabenda, Romuald Plewa
Wszystko dla Gdańska: Piotr Grzelak
Okręg nr 5 (Zaspa Młyniec, Zaspa Rozstaje, Przymorze Wielkie, Przymorze Małe)
Koalicja Obywatelska: Agnieszka Owczarczak, Przemysław Ryś, Andrzej Kowalczys
PiS: Jan Kanthak, Elżbieta Strzelczyk
Okręg nr 6 (Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa, Matarnia, Kokoszki)
Koalicja Obywatelska: Łukasz Bejm, Karol Ważny, Jan Perucki
PiS: Dawid Krupiej
Wszystko dla Gdańska: Andrzej Stelmasiewicz
- 28/10/2018 19:04 - L. Miller komentuje dla "GG" wybory w Warszawie i Gdańsku: Żadna zmiana nie jest w demokracji wykluczona...
- 26/10/2018 21:44 - Laureaci Gdynia E(x)plory Week 2018
- 25/10/2018 20:38 - Kacper Płażyński: Uczciwy samorząd - uczciwy Gdańsk
- 25/10/2018 20:20 - Adamowicz - Od szatniarza do milionera... na urzędzie
- 25/10/2018 09:21 - Jubileuszowy Przegląd Małych Form Teatralnych
- 23/10/2018 12:10 - Tadeusz Cymański: Skromny, ale jednak sukces
- 22/10/2018 12:23 - Wybory samorządowe 2018: Na Pomorzu bez zmian
- 22/10/2018 07:12 - Interwencja wojewody w Pruszczu Gd.: kto dyrektorem ZSOiO?
- 21/10/2018 20:42 - Będzie druga tura w Gdańsku, a w niej wszystko możliwe
- 21/10/2018 16:13 - Gdynia E(x)plory Week 2018