SLD: J. Szczukowski po gdańską prezydenturę » Jarosław Szczukowski (37.l), przewodniczący Rady Miejskiej SLD w Gdańsku, prodziekan w jednej z pryw... Kardiolog L. Mierzejewski radzi: pijmy przynajmniej 2 litry płynów » Mamy wyjątkowe tego lata upały na gdańskim Wybrzeżu. W cieniu temperatura przekracza 30 stopni Celsj... Gdańsk drożyzna » Miasto Gdańsk jest drugie po Katowicach, a przed trzecim Szczecinem, w porównania 10-ciu największyc... Jaworski: wyprowadzić urzędników z wieży z kości słoniowej » Z Andrzejem Jaworskim, posłem PiS i kandydatem na prezydenta Gdańska rozmawia Artur S. Górski - W te... "Jesień w ogrodzie" po raz czwarty » Za sześć tygodni na terenie  Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk w dniach 13-14 wrz... Bezpieczeństwo na Jarmarku » Jak co roku, także i tym razem, Jarmark św. Dominika w Gdańsku odwiedzą tłumy osób. Nie tylko z Gdań... Herby mieszczan gdańskich » Czasową wystawę historyczną pod nazwą „Herby mieszczan gdańskich od XV do XVIII wieku” przygotowało ... Stop Elektrowni Północ na Pomorzu » Pierwsza z trzech zaplanowanych akcji informacyjnych przeciwników Elektrowni Północ odbyła się 28 li... Historia Dworu Artusa ofiarowana muzeum w Gdańsku » Muzeum Historyczne Miasta Gdańska 28 lipca otrzymało z rąk Hansa Jobsta Siedlera z Lubeki pierwszy t... Nowe nabrzeża na Wyspie Spichrzów » Nabrzeża północnego cypla Wyspy Spichrzów po kilkunastu miesiącach prac hydrotechnicznych, tuż przed...
Reklama

Sopocki Dom Aukcyjny zaprasza na wystawę połączoną ze sprzedażą szkieł dekoracyjnych wytwórni europejskich 2 połowy XIX i XX wieku.Na wystawie zgromadzono wyroby przeszło 40 wytwórni, w których działali wybitni projektanci między innymi: Emil Galle, Ferdinand von Peschinger, Georges Raspiller, Rene Lalique. Wśród prezentowanych eksponatów  można znaleźć szkła art deco, ciekawe przykłady szkieł z okręgu Bochemii i Śląska oraz szkła z lat 50 i 60 XX wieku.


alt

Wazon Cobalt Papillon, Loetz Witwe - Klastersky Młyn ok. 1898 r.


alt

Wazon Emile Galle, Nancy lata 1904-1906


Wystawa jest świetnym zapisem różnorodności i ewolucji jaka miała miejsce w europejskich wytwórniach i hutach szkła a prezentowana oferta zaspokoi najbardziej wyrafinowane gusta. Wystawa czynna będzie do 25 maja.


 Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz

Regulamin


Kod antysapmowy
Odśwież

Galeria Sztuki Gdańskiej


tureckie_sluby_326.jpg

Sport w Szkole

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam