Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 03 września 2010 16:40

alt4 września spod pomnika upamiętniającego bohaterską Obronę Westerplatte, wyruszą na atestowaną przez PZLA 10-kilometrową trasę uczestnicy 48. Biegu Westerplatte. Start w imprezie jest bezpłatny.

Pomysłodawcą imprezy jest red. Jerzy Gebert z Radia Gdańsk i od początku, rozgłośnia ta jest współorganizatorem i patronem medialnym Biegu. Dzięki temu impreza ma wyjątkową oprawę, podkreśloną dodatkowo udziałem grupy rekonstrukcyjnej (w mundurach z 1939 roku). Zmagania biegaczy śledzić będzie można zarówno bezpośrednio na trasie oraz na antenie Radia Gdańsk, które przeprowadzi relację na żywo.

Jak co roku wśród uczestników nie zabraknie zawodników z Kenii, których grupa zapowiedziała swój udział w gdańskiej imprezie. Organizatorzy spodziewają się także biegaczy z Białorusi, Ukrainy. Głównym faworytem do zwycięstwa jest jednak zawodnik Floty Gdynia, Marcin Chabowski. To on triumfował w ubiegłorocznej edycji. Jest także posiadaczem rekordu trasy. Na starcie pojawią się także uczestnicy maratonu po Murze Chińskim.

Trasa Biegu Westerplatte prowadzi spod grobu mjr. Henryka Sucharskiego na Westerplatte, a jego meta znajduje się w najbardziej eksponowanym miejscu na gdańskiej starówce, w pobliżu Fontanny Neptuna. Sygnał do startu da biegaczom wystrzał z armaty bractwa kurkowego.

Pula nagród pieniężnych dla triumfatorów biegu wynosi w tym roku 15.000 PLN. Dodatkowo przewidziane są także nagrody rzeczowe, m. in. odzież Reebok, karnety na zakupy w sklepach Intersport i Biegosfera, a także wycieczki do Szwecji od Stena Line. Szansę ich wylosowania będzie miał każdy z uczestników, który ukończy bieg. Ich łączna suma to 10.000 PLN. Na pierwszego zawodnika czekać będzie na mecie także prawdziwy wieniec laurowy. Dodatkowo pierwszych 500 biegaczy otrzyma oryginalny, pamiątkowy medal.

Zbiórka uczestników biegu odbędzie się na jego mecie w godz. 8-9.30. Stąd zawodnicy o godz. 10 zostaną przewiezieni autokarami na miejsce startu.

Kategorie wiekowe:
K i M 16-19 lat
K i M 20-29
K i M 30-39
M 40-49
K 40-54
M 50-59
K 55 lat i więcej
M 60-69 
M 70 lat i więcej 
kategoria kobiet - osób niepełnosprawnych (wózkarze)
kategoria mężczyzn - osób niepełnosprawnych (wózkarze)


alt


Program minutowy:
8.00  - rozpoczęcie pracy biura biegu (ul. Długi Targ)
10.00  - wyjazd na Westerplatte
10.45  - przygotowanie do uroczystego otwarcia imprezy
11.00  - uroczyste otwarcie imprezy
11.10  - start
11.45  - pierwsi zawodnicy na mecie
12.00-13.00  - uroczyste zakończenie i rozdanie nagród

wykop.pl
Powiązane artykuły:
Najnowsze artykuły:
Starsze artykuły:
 

Dodaj komentarz

Regulamin


Kod antysapmowy
Odśwież

Gdańsk

W większości bezchmurnie

Przeważnie pochmurno ale bez opadów.

Max: -10 °C

Min: -22 °C

Gdynia

W większości bezchmurnie

Przeważnie pochmurno ale bez opadów.

Max: -10 °C

Min: -22 °C

Sopot

W większości bezchmurnie

Przeważnie pochmurno ale bez opadów.

Max: -10 °C

Min: -22 °C

Słupsk

Zmienne zachmurzenie

Częściowe zachmurzenie i bez opadów.

Max: -4 °C

Min: -18 °C

Szczecin

W większości bezchmurnie

Przeważnie pochmurno ale bez opadów.

Max: -4 °C

Min: -13 °C

Koszalin

W większości bezchmurnie

Przeważnie pochmurno ale bez opadów.

Max: -4 °C

Min: -17 °C

Elbląg

W większości bezchmurnie

Przeważnie pochmurno ale bez opadów.

Max: -13 °C

Min: -23 °C

Wejherowo

W większości bezchmurnie

Przeważnie pochmurno ale bez opadów.

Max: -9 °C

Min: -21 °C

JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval